Jeziora w pobliżu gospodarstwa

 

J. Pomorze – Jego powierzchnia wynosi 295 ha. długość 4,4 km, szerokość do 1,4 km, a maksymalna głębokość 23,5 m. Brzegi, w większości dostępne, porośnięte są przepięknym lasem sosnowym. Przez jezioro przepływa rzeczka Marycha. Woda w zbiorniku jest czysta. Wśród okolicznych wędkarzy jezioro słynie z dużych szczupaków, leszczy i „patelniowych” okazów okonia. Są także sieje, sielawy, węgorze, liny i płocie (potrzebne zezwolenie dzierżawcy jeziora).

J. Samań – Powierzchnia jeziora to około 5ha. Maksymalna głębokość wynosi około 6m. Można tu spotkać przede wszystkim płocie, okonie, karpie, karasie, leszcze i liny. Zdarzają się także przypadki połowu węgorzy. Powędkować można z prywatnego pomostu. Połów nie wymaga zezwolenia.

 

J. Dowcień – Powierzchnia jeziora ma około 20 ha. Jest mocno zamulone. Obfituje w liny. Czasami można nad jego brzegiem spotkać bobry. Podobnie jak na j. Samań istnieje możliwość skorzystania z łodzi i wędkowania z pomostu (potrzebne zezwolenie dzierżawcy jeziora).

J. Świerszczań – Położone jest całkowicie w lesie, tuż przy drodze dojazdowej do gospodarstwa. Jest to typowe jezioro leśne, którego brzegi porasta rosiczka, a czyste wody zamieszkuje bóbr. Połów bez zezwolenia, na zasadach grzecznościowych.

Góra